Gündem:
Hüdayi Vakfı'ndan ''Para Yardımı'' İddialarına Kesin Dille Yalanlama

Vakfın www.hudayivakfi.org resmi sitesi üzerinden “Aziz Milletimize, Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur” başlığıyla yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''İDDİALAR ASILSIZDIR''

“ Vakıf olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar, insani yardım ve eğitim alanında yurt içinde ve yurt dışında bağışçılarımızın desteği ile milletimize ve İslam dünyasına hizmet veriyoruz. Vakfımız, halkımızın teveccühünü kazanmış önemli bir gönüllü teşekküldür.Tarih boyunca iyiliğin ve güzelliğin yaygınlaştırılmasını isteyenler olduğu gibi her çeşit hayra engel olmak isteyenler de daima var olagelmiştir. Son günlerde vakfımız aleyhine bir algı oluşturmak maksadıyla, sosyal medya vb. mecralarda zaman zaman gündem oluşturma çabalarını üzülerek müşahede ediyoruz”

“Vakfımızın gelirlerinin tamamı mütevelli ve bağışçıları tarafından karşılanıyor. Vakfımız kamuya yararlılığı devlet tarafından tescil edilmiş ve faaliyetleri Maliye Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve ilgili kurumlar tarafından denetlenen gönüllü bir teşekküldür. Tüm hizmetlerinde şeffaflığı esas almıştır. Müteberri ve gönüldaşlarımızın hayırlarına köprü olmayı vazife bilmiştir. Devletimiz ve milletimizle hizmet birlikteliğine önem vermiştir. Bu esaslar çerçevesinde hem halkımızla hem diğer sivil toplum kuruluşlarımızla ve hem de devletimizin sosyal hizmet ve eğitim kurumlarıyla işbirliğini önemsemiş ve zaman zaman yardımlaşma ve proje ortaklıkları gerçekleştirmiştir”

“Her şeyi devletten beklemek yerine, devletinin yanında yer alıp toplumun ihtiyaçlarını karşılamak ve yaralarına merhem olmak, milletini ve vatanını seven her bir vatandaşın ve kuruluşun tabii bir görevidir. Bu çerçevede, sosyal medyada kasıtlı olarak gündeme getirilen belediyelerle iş birliğimiz de aynı gayeye matuf hizmet birlikteliğidir. Bu birliktelikte vakfımıza yönelik doğrudan nakdî bir yardım söz konusu olmamış, bazı eğitim hizmet binalarına lojistik destek verilmiştir. Ülke ve millet menfaati adına böylesi bir iş birliğini de önemli ve hatta gerekli gördüğümüzü kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

En tutucu kuşak, 2000 sonrası doğan Z kuşağı
Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Aylin Tutgun Ünal ve Marmara Üniversitesi...

Haberi Oku